محل تبلیغات شما

همسفر زهرا : درون انسان همه چیز وجودداره میتونه مسایل مختلف را کشف کنه . مثلا : اگه یک گرفتاری براش پیش بیاد باتفکر و اندیشه ی خودش مشکلش را حل کنه . برای نمونه : فردی که مصرف کننده ی تریاکهست درمانش همون تریاکه ولی برای درمانش میره همه جا سر میزنه دریغ از این که دارویدرمانش توی دستشه . باید هر کسی مشکل و مسایل خودشو با دست خودش باید حل بکنه .وقتی کسی زمین میخوره ما نباید دستش را بگیریم و از زمین بلندش بکنیم باید خودش اززمین بلند بشه تا از زمین بلند شدن را یاد بگیره . این مطلب اشاره میکنه به وادیسوم . شما اکنون نمیدانید ولی بعد ها در خواهید یافت که چقدر توانایی ها در وجودما هست . انسان با تفکر و اندیشه با سختی ها گذر کنه و موانعش را پشت سر بگذاره ومشکلاتش را حل کنه . ما باید این احساس نا امیدی و درماندگی و یاس و بیچارگی راکنار بگذاریم و باید به خودت بگی که تو میتونی این مشکل را حلش کنی . باید از سدهاو موانع عبور کنی تا به خودت برسی تا از خودت نگذری نمیتونی به خودت برسی . پس یکچیزی که انسان را می سازه امکانات نیست . مثلا : یکی از روستا میاد و امکاناتنداره و به جاهای بالاتر میرسه و کسی که ثروت و امکانات داره به جایی که نمیرسههیچ تازه کارتون خواب میشه . تو اگر فکر کنی آدم بدبختی هستی همون میشی یا اگهناتوان هستی ناتوانی یا اگه فکر میکنی بهت احترام نمیگذارند همون میشه . به هرچیزی که بهش فکر کنی همون اتفاق میفته . پس اگر روی خودت قیمت ارزون بگذاری بقیههم تو را ارزون میبینند . ما تا زمانی که اختیار زندگیمون دست خودمون باشه وبتونیم مشکلاتمون را حل کنیم به نتیجه میرسیم ولی اگه به کسی دیگه بدیم حل کنه اینطور نمیشه .

خانم فهیمه : بچه ها چیزی که انسان رامیسازه امکانات نیست . چیزی که من به عینه دیدم . دقیقا کسانی که توی ناز و نعمتهستند قدر اون چیزهایی که داشته را نداره . میگن برای تربیت فرزند باید ماهی گیریرا بهش یاد بدی . نه اینكه ماهی را دستش بدی. آقای مهندس اشاره میکنه به کسانی کهتوی ناز و نعمت و پر قو بزرگ شدند نمیگیم همه. ولی اكثرا کسانی که تک فرزند دارندو شاید خود پدر ومادر سختی کشیدند نمیخوان بچه سختی بکشه و اون تربیت ، تربیتدرستی نیست و نتیجه ی عکس میده و بچه هایی که سختی میکشند بچه هایی که نداری رایاد میگیرند توی زندگی آدم های مستقلی هستند آدم های اجتماعی هستند و میتونند برایآینده شون تصمیم بگیرند ولی کسانی که با امکانات بار میان بچه های سستی هستند . پسنوع نگاه ما خیلی مهمه.

چرا بعضی از افرادی که درامکانات هستند درونشون خلا دارند از لحاظ روانی و احساسی ؟

چون اینها تو اوج بودندبالاتر از بقیه ولی پیش میاد که پدر ورشکست میشه و با مشکلات زیادی روبرو میشن .

ولی بچه ها هیچ وقت آرزو نکنید بدون اینكه ظرفیتش راداشته باشید پول دار بشید چون پولدار شدن ظرفیت میخواد. هیچوقت آرزو نكنید جای کسیباشید اینکه میگیم به داشته هاتون قانع باشید برای همینه .

پس خداوند لیاقت را در تودید که تو در کنار مصرف کننده باشی تا تو  اون آموزش های خودتو بگیری و اگر لازم بود كه توآدم ثروتمندی میبودی یا از لحاظ پست و مقام بالاتری بودی حتما اون را بهت عطامیکرد . پس بگو خدایا شکرت به اون چیزهایی که دارم كه اگر لازم باشه آموزش بگیرم اونهارا بهم یاد بده .

همسفر زهرا: الکی خوش بودن بهتر اامیدی چون ناامیدی قدرت انسان را میگیره و انسان را میپوسونه و جلوی حرکت کردنشرا میگیره . ناامیدی از شیطان میاد . ما تاریکی را میدونیم و تو تاریکی داریمزندگی میکنیم . ما باید دنبال روشنایی بریم و وارد روشنایی بشیم . امروزه مد شده که آدم هامیان از چیزهای بد فیلم درست میکنند و نشون میدن و حتی بابت این فیلم ها جایزه هممیگیرند . ولی کشورهای خارجی میان و از طبیعت و جاهای خوبشون را به فیلم درمیاورند و نشون میدن . آقای مهندس میگه : من اگه میخواستم ازروز اول سیاهی ها را نشون بدم هیچ کدوم از شماها به درمان نمیرسیدید. من همیشه راهمثبت و روشنایی را به شما نشون دادم .

آدم هایی که میگن ما دیگه پیر شدیم و از ما هیچ کاری بر نمیاد اینها انسانهایناامیدی هستند و ما باید به آنها امیدواری بدیم . و همیشه گفتیم اگر کسی دستش رابه سمتمون دراز کرد دستشو بگیریم . ما باید توی این شرایط براشون دعا کنیم که اذنشبرسه تا اونها از این تاریکی بیرون بیان .

خانم فهیمه: ناامیدی بدترین گناهه چون القائات شیطانه و راه رابه روی تو میبنده و دور تو زندانی درست میکنه حصاری میکشه و اجازه ی حرکت کردن رااز شما میگیره . پس سعی کنید تو بدترین شرایط امیدتون را از دست ندین .

همسفر زهرا شاگرد میگه من میخواممشکلاتم را حل کنم ولی چطوری؟ استاد میگه مشکلات تو هر چند سخت باشه میتونی حلشکنی یعنی وقتی انجامش دادی و تمام سختی ها را متحمل شدی برات بهترین خاطرات میشه وبه شادی بیشتری میرسی و با حرکت در راه مستقیم شما در نقطه ای قرار میگیرید که با خواستگردش آسمانی همگام میشه .

خانم فهیمه: منظور از گردش آسمانیچیه؟ کائنات داره کار خودشو میکنه . بر این مقدر شده که کائنات همیشه در راهمستقیم حرکت میکنند . گردش آسمانی در صراط مستقیم حرکت میکنه و اگر در راه صراطمستقیم حرکت کنی یعنی بر اساس گردش آسمانی حرکت کردی . و اگه بر خلاف این مسیرحرکت کنی مسلما به بن بست میخوری . این سی دی اینو میخواد بگه که تو اگر در راهصراط مستقیم حرکت کنی یعنی با گردش آسمانی حرکت کردی .

همسفر زهرا : صراط مستقیم نزدیک ترینراهه و اون هایی که بخوان میانبر بزنند و بخوان زودتر برسند دچار آفت میشن. حالاراه مستقیم وقتی که میریم این طوریه که : ی نکنیم . دروغ نگیم . پشت سر دیگرانحرف نزنیم . وقتی اون قوانین ارزشی را انجام بدیم اون میشه صراط مستقیم و از اونجابه نتیجه میرسیم . اگه بخوایم پولدار بشیم از راه مستقیم پولدار بشیم . پس خواستما هست و تقدیر الهی و فرمان الهی هست که ما به اون چیزی که بخوایم برسیم .

همسفر ندا : برای پول دار شدن دنبالتقلب و رشوه نریم و ما اگر از راه مستقیم پولدار بشیم این پول هم برکت داره همارزش بسیاری داره . کار هر چی سخت باشه به شاذی اون می ارزه و اگر با دید باز وافکار سماوی بریم جلو به خطوط شکسته بر نمیخوریم . سیستم حیات و زندگی به همین صورتهکه باید مسیر خاص خودش را طی بکنه و حرکت کنه تا به نتیجه برسی و با مشکل برخوردنکنی مثل : یک گیاهی که میکاریم و در مسیر باد و آب و سنگلاخ هست قطعا این گیاه ازبین میره . پس ما هم همینجور هستیم اگر به راه راست نریم مانند همین گیاه میشیم واز بین میریم . تمام حیوانات باید توان حرکت کردن را داشته باشند مثل : گوزن وگوره خرها اگر توان حرکت نداشته باشند طعمه ی ببر و پلنگ و شیر میشن یعنی بایدضعیف نباشیم قدرت و توانایی داشته باشیم . انسان اگه از مسیر خودش خارج بشه بامشکل بر خورد میکنه میگه اگر گندم بکاری گندم برداشت میکنی اگه باد بکاری طوفانبرداشت میکنی و یا اگر قضاوت بد در مورد دیگران بکنی در مورد تو قضاوت بد میکنند واینها خواست گردش آسمانی هست . صراط مستقیم به ما میگه دنبال الکل نرو اگه رفتیالکلیسم میشی و دچار مشکل کبدی میشی و بعد سیروز کبدی میشی پس راه مستقیم را بگیر.در واقع کل نظام هستی را میگه که تمام جزییات آن برنامه ریزی شده . مثل : سلولبدن انسان میمونه که اگر با برنامه ریزی درست نشه سیستم بدن بهم میریزه منظور تمامتک تک سلول های بدنمون درگیر میشه .خاصیت گردش آسمانی به این صورته که الان که هواسرد هست اگر لباس گرم نپوشیم سرمامیخوریم و هزاران مشکل دیگه گس ما باید طبق گردشآسمانی که الن هست ما خودمون را همون جور وقف بدیم در واقع باید از قوانین هستیپیروی کنیم و ما همیشه باد راه را پیدا کنیم . مثلا : اگه بخوایم خونه بخریم اولباید راهش را پیدا کنیم هدفمون از خرید خونه چیه و یا اگر رفتیم دکتر و پزشک به ماگفت که دچار سرطان شدی و باید سریع بری اتاق عمل ما نباید زود اقدام کنیم باید فکرکنیم حداقل پیش سه نفر بریم تا مطمین بشیم و بعد اقدام کنیم . اکثر دکترها بیشترقضیه ی مالی را در نظر میگیرند نه همه ی دکترها یعنی وقتی تو میری معده یا روده اترا کوچیک میکنی عوارض بعد از را بهت نمیگه و یا با چه مشکلاتی مواجه میشی یا اینکهبعد تو دیگه چلو کباب نمیتونی بخوری و یا اگه بخوری باید میکس شده باید بخوری .

جسم انسان مثل یک کشتیمیمونه که برای یک سفر طولانی آماده شده . مادر همه ی شادی ها رنجه و درزیر هر ناکامی هزار گنجنهفته است و تا اون رنج ها نباشه شادی هیچ معنی نداره . ما برای رسیدن به هدفموننیاز به قدرت مالی داریم . مثلا همین کنگره آقای مهندس میگه من اگر تکیه به قدرتمالی نکرده بودم شما ها الان روی این صندلی ها نمیتونستید بشینید . پس ما روی دوتا چیز باید تاکید داشته باشیم .ا- توان مالی و2-قدرت وعمل

خلاصه ی وادی هشتم

با حرکت راه نمایان میشود

همسفر رویا : وادی های قبل به مامیگفتند چکار کنیم تفکر کنیم یا چگونه مسولیت قبول کنیم ولی ذر این وادی مامیخوایم حرکت کنیم و به محضی که حرکت میکنی راه برات نمایان میشه یعنی شروع میشهبه اینکه تو هر چیزی که میخوای بهش برسی اون راه هم توی مسیر بهت کمک میکنه که کهبهش برسی .

اولش داره در مورد روزالست توضیح میده که همون آدم و هوا که کار اشتباهی میکنند و از خدا معذرت خواهیمیکنند ولی خدا بهشون میگه که معذرت خواهی تون قبول ولی شما باید برین و عملا اینرا ثابت کنید که اشتباه کردین و اونجا پیمان میبندندکه ما میریم به زمین وثابتمیکنیم که دیگه اشتباه نکنیم یعنی کاری که الان ما مدام داریم انجام میدیم بر خلافاون پیمان هست که ما با خدا بستیم و البته شیطان هم که رانده شده بود و این خواستخدا بود که این اتفاق بیفته که تصمیم گرفته بود که من هر جور شده انسان را از راهشدور کنم و نذارم که به راهش بره و حتی خداوند به ادموند و هلیا گفته بود که حواستونرا جمع کنید چون شیطان مدام در کمین شماست . شما وقتی در راه صراط مستیقیم قرارمیگیرید همه چیز خود به خود درست میشه چون تو قانونی توی صراط مستقیم هستی اینقانون طبیعته این قانون کائنات هست پس تو اگر بهش عمل کنی جواب خوب میگیری .

وقتی که ما میخوایم حرکتکنیم باید چند تا نکته را در نظر بگیریم .

1 . اول راهمون، بایدهدفمون را مشخص کنیم و اون ها را الویت بندی کنیم باید بدونیم چه خواسته هاییداریم پس باید بدونیم کدومشون برامون مهمتره . پس من باد یاد بگیرم با توجه بهشرایطم کدوم خواسته ام را میتونم بر آورده کنم . انسان های ناامید هدف ندارند پسمن هدفم اگه مشخص باشه به نتیجه میرسم و هدفی که من توی الویتم قرار میدم بلندمدته یعنی این نیست که یک شبه بهش برسم یعنی من یک شبه افسردگی نگرفتم که یک شبهافسردگی من خوب بشه . ما وقتی از یکسری از خواسته هامون حتی اگه معقول باشه بگذریممیتونیم به خواسته ی اصلیمون برسیم باید گذشت کنیم تا حال خوب را پیدا کنیم .

2 . در این مرحله باد باتمام قوا براش تلاش کنی تا بهش برسی مثل آدمی که تشنه اس تلاشش را میکنه تا به آببرسه .

3 . وقتی توی مسیر حرکتافتادی باید راهت را انتخاب کنی هم راههای ارزشی و هم راهای ضد ارزشی به قول معروفشاید زودتر به راهای ضد ارزشی برسی ولی از لحاظ ارزشی دیرتر ولی اون راهی راانتخاب کنی که ارزشی هست . وقتی این کارها را انجام دادی باید یکسری کارها را مدنظرت قرار بدی .

1 . باید جبران خسارت کنیهم به خودت هم به خانوادت منظور اینکه همه ی ما خواسته و ناخواسته به خودمون وخانواده هامون وارد کردیم . ما به جسم مون و روانمون و مصرف کننده مون اول به جسمشبعد به روانش وارد کرده .پس حالا ما باید چکار کنیم .

ما اول خودمون را ببخشیمیعنی اینکه ما وقتی یکسری از گره های خودمون را میفهمیم عذاب وجدان نگیریم خودمونرا ملامت نکنیم ما اون موقع در نا آگاهی بودیم با عذاب وجدان داشتن کاری از پیشنمیره فقط ناامیدی میاره و پاهاتو میبنده و نمیگذاره تو جلو حرکت کنی . پس خودت راببخش و بگو خداوندی که بچه را خلق کرد و من مادر و پدر مصرف کننده را توی تقدیرشگذاشته خدا یک چیزی میدونسته پس خودت را ببخش و در صدد جبران گذشته باش .

دستور جلسه هفته آینده: ادامه وادیهشتم و سی دی نیروی دوباره و سی دی فرق نگاه مسافر با معتاد

نویسنده: همسفر اعظم

گزارش عملکرد لژیون بیستم مورخ 22/7/98

عملکرد لژیون۹۸/۷/۱۵

ادامه گزارش عملكرد لژیون بیستم 98/7/8

تو ,کنیم ,پس ,راه ,اون ,کنی ,گردش آسمانی ,صراط مستقیم ,راه مستقیم ,ما باید ,چیزی که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همسفران نمایندگی دانیال اهواز idrucontter كهكشان خیریه امدادودرمان حضرت امام رضا(علیه السلام)خوروبیابانک olume parsa book Marjorie's page صــفـــــــــــاکــــــــــــده Thomas's info Elizabeth's memory Rodrigo's page