محل تبلیغات شما

به نام قدرتمطلق الله

امروزدوشنبه  مورخ 8/7/98 لژیون بیستم با استادی خانم فهیمهو دبیری اعظم  با برگزاری آزمون از کتاب 60 درجه زیر صفرتاصفحه 150و دستور جلسه سی دی لحظهاضافه وزن2 و پرسش و پاسخ در مورد مقاله سوم از كتاب 14 مقاله با حضورهمسفران گرامی در ساعت 17:30 آغاز به كار نمود.

خانم فهیمه:سلام دوستان فهیمه هستم یك همسفر. همگی بسیار خوشحالیم كه  امروز در خدمت خانم زهره ی عزیزاز لژیون هشتممادر زینب جون كه امسال در آزمون كمك راهنمائی قبول شدند هستیم و میخواهیم از صحبتهای ایشون استفاده کنیم و اینکه چه انگیزه ای باعث شد که تصمیم گرفتید در امتحانکمک راهنمایی شرکت کنید ؟

خانمزهره ش(لژیون 8): منسال 93 متوجه مصرف پسرم شدم از طریق روانشناس و بعد با کنگره آشنا شدم اولش اینجابرام جالب نبود ولی با این حال کم و زیاد میومدم بعد رفتم توی لژیون خانم فاطمه درکل سفر خوبی نداشتم ولی مسافرم سفر خوبی داشت بعدا متوجه شدم مسافرم از لحاظ جسمیمشکل پیدا کرده راهنمام گفت : باید دوباره سفر کنه این بار دخترم اومد کنگره و بااصرار منو آورد در واقع من خوابم را به اینجا بهتر ترجیح میدادم رفتیم مرزبانی وگفتیم ما شاید یک روز بیایم شاید نه ولی خانم زهره قبول نکرد و اون روز یک شوکی بهوارد شد و فهمیدم که راست میگن اینجا بستری هست که هر کسی لیاقت اینجا نداره و منخواستم که بیام و تلاش کردم حتی بعضی مواقع اون ها نمیومدن من میومدم. توی لژیونهم خانم زهره سخت بر خورد میکردند مثلا: همین دفترها که باید سی دی بنویسم میگفتممن اهلش نیستم نمیتونم بنویسم .چشمام یک مقدار مشکل داشت ولی بعد کم کم دیدم بانوشتنم این بذر توی وجودم پاشیده شد و علاقه مند شدم و خانم زهره هم که میدیند منمشارکت میکنم مدام بهم میگفتند باید کمک راهنما بشی. من خودم یک معلم باز نشستههستم وقتی میرفتیم توی کلاس به بچه ها میگفتم شما بهترین هستید خوب مسلما تشویقمیشدند .خلاصه راهنمای عزیزم  از همین طریقبه من گفتند و من شروع کردم به خوندن امتحان و هر چی توی لژیون امتحان میگرفتندسعی میکردم نمره ی بالایی داشته باشم . حتی یک سفر کربلا برام پیش اومد اولنمیخواستم برم ولی با اصرار رفتم گفتم شاید دیگه برام پیش نیاد ولی تمام فکر وذهنم اینجا بود . با خودم میگفتم من 60 سالمه زیاد چیزی تو حافظه ام نمیمونه منخوب یاد میگرفتم ولی زود از ذهنم میپرید ولی با این حال علاقه مند شده بودم

شاید من هرجزوه و کتابی را سه بار خوندم تا این قدر علاقه مند شدم حتی تو خونه بهم ایراد میگرفتند بهشون گفتم : به من فرصت بدین تا این چهل تا سی دی را بنویسم بعد سعی میکنمکمتر بنویسم کمتر برم کنگره ولی انسان به هر چی بخواد میتونه برسه باید تلاش بکنهولی همسرم راضی نبود هنوز هم راضی نیست ولی چون میدید که من دوست دارم باهامهمکاری میکنه من حتی مهمونی هامو کنسل میکردم. ان شالله لیاقت این جا را داشتهباشم یا یک پروسه ی درمان برام باشه چون هنوز من نقطه های کوری در وجودم هست و میگویند که از شیطان هم باید درس گرفت هر ترفندی استفاده میکنهچون مقاومه و دستبردار نیست از

مومن را باعبادتش ، ثروتمند را با پولش ، فقیر را با بی پولیش هر کسی را یک جوری از راهمنحرف میکنه و این مقاومت را ما از شیطان باید یاد بگیریم تا بتونیم وجود خودمونرا تزکیه کنیم

امیدوارم تویاین جایگاه خوب بدرخشم.

خانمفهیمه:خیلی ازشما تشكر می كنم خانم زهره عزیز بسیار استفاده كردیم و انشااله در این مسیر خدمتی كه قدم گذاشتید هرروز بیشتر از دیروز بدرخشید و با خدمتكردنتون به حال خوش برسید.

خوب بچه هاهفته آینده جشن مرزبانی داریم احترام به این جایگاهها در كنگره خیلی اهمیت دارهبخصوص جایگاه مرزبانی و اسیستنت محترم كه این عزیزان بدون هیچ چشمداشتی برای ماخیلی زحمت می كشند و وقت می گذارند پس باید به نحو احسن با دادن پاكت از اینعزیزان قدررانی كنیم.  پس دیر نیائید واگرمی تونید مقاله ای كه بتونه به این عزیزان انرژی بده آماده كنید و با عشق تقدیمكنید. 

سیدی اضافه وزن 2 

همسفراعظمز:ما باید با ساختار و فیزیولوژی بدنآشنا بشیم چون یا اضافه وزن پیدا نکنیم یا کاهش وزن نداشته باشیم. نکته خیلی مهمیکه حتی توی قرآن اومده این که غذایی که میخوریم باید بهش نگاه کنید که چی میخورید 

خانمفهیمه: بیشتر بیماری هایی که داریم بیشترشبرمیگرده به غذا خوردنمون. واقعا نگاه کنید و ببینید که چی میخورید دیدید که گاهیاوقات چقدر گرسنه هستید همه چیز را میخواین با هم بخورید . این خیلی بده چون زمانلازم برای هضم هر نوع ماده غذائی فرق می كنه و نوع آنزیم هایی که برای هضم مثلاپروتین گوشت قرمز با پروتئین گوشت مرغ فرق داره و اینه كه آقای مهندس هم تاكید میكنند اگر چندنوع غذا داشتیم همه را با هم قاطی نخورید. پس چقدر کتاب آسمانی زیبامیگه به چیزی که میخوری نگاه کن . یعنی تفکر کن. سردی ها کلا خیلی بده اگر سردیمیخورین چون اصولا سردی ها چیزهای خوش مزه ای هستند طبق طب سنتی مثلا، ماستمیخورید سعی کنید کشمش و گردو یا نعنا خشک باهاش بخورید. 

همسفراعظم:نکته ی بعدی اینکه افرادی هستند که از قرص لاغری استفاده میکنند بدوناینکه اطلاع داشته باشندکه چه عوارضی برای بدن داره بدن ما برای کاهش وزن مثل وقتیکه صورت مسئله اعتیاد را حل کردیم برای کاهش وزن هم اول باید بدن خودمون رابشناسیم ببینیم که چه چیزهایی را قبول میکنه چه چیزهایی را قبول نمیکنه صورت مسئلهاش را حل کنیم بعد رژیم را شروع کنیم

خانمفهیمه: اولین قدم برای کاهش وزن چه اون هاییکه اضافه وزن دارند چه اونهایی که اضافه وزن ندارند تهیه ترازوی دیجیتال هست. آقایمهندس میگویند بعضی با گرفتن وزنشون دچار استرس میشن میگن اصلا ما میخواهیم استرسداشته باشین چون باید توی دل ترس برین. پس ترازو میگیریم هر روز خودمون را وزنمیکنیم توی دفترچه یادداشت میکنیم. ترزاو حکم تابلوهای راهنمایی را دارند.تابلوهای راهنمایی چی به ما میگن ؟ که الان سمت راست برو یا جاده لغزنده است اینهارا به ما میفهمونه . و ما باید یک مدتی این طوری به این روش پیش بریم تا بامتابولیسم بدن آشنا بشیم 

همسفراعظم ز:برای وزن کردن قبل صبحانه ، قبل از ناهار و قبل از خواب باید باشهتا بعدا روزی یک بار بشه

همسفرفهیمه: مطلبی دیگه که به ما میگه اینکهنباید به بدن گرسنگی بدین. مثلا : کسانی که میخواهند لاغر بشن فکر نکنند اگهصبحانه نخورند لاغر میشن ، در صورتی که با صبحانه نخوردن آدم چاق میشه و از نظرعلمی ثابت شده است 

همسفراعظم ز:یک سری افراد از پروتین استفاده نمیکنند و این مورد باعث میشه بعداز مدتی صورتشون ریخته بشه  مثلا،پای چشمشگود بیفته ، حالت آدم های پیر را پیدا کنه یا حالت آدم های مریض در این مورد تخممرغ بهترین جایگزین میتواند باشه چون یك تخم مرغ 70 کالری داره. پروتین داره باعث میشه حتی تا ظهر ما سیر باشیم و صورتمونلاغر نشه . ما توی رژیم حداقل هفته ای ۵ بار میتونیم بخوریم

همسفرفهیمه: بدن ما در طی روز به طور متوسط چقدرپروتین احتیاج داره؟ 35 گرم داره و یک تخم مرغ 6 گرم پروتین داره پس ما باید میزانپروتئین دریافتیمون را تنظیم كنیم. چرا اینقدر آقای مهندس تاکید میکنن پروتین مهمه؟ چون وقتی بدن پروتین لازم را نداشته باشه میره پروتین های خودش را تجزیه میکنه وعضلات به مرور تحلیل میره و آخرین نکته ی آموزشی : گوارش انسان برای هضم موادغذایی ، هضم پروتین ها، هضم کربوهیدرات ها هر کدوم یک فرایند مشخصی دارند این نیستکه مثلا، برای هضم چربی ها یا پروتئین ها همون زمانی را مصرف کنه که برای کربوهیدرات ها مصرف میکنه. در ضمن انرژیلازم برای سوخت و ساز هر کدام از موادغذائی ( کربوهیدرات، چربی و پروتئین ) باهمفرق دارد مثلا برای چربی ها 2 تا 3 درصد انرژی صرف هضم و جذب خودش میشه و بقیه اشدر بدن باقی می ماند و انرزی لازم برای هضم و جذب کربوهیدراتها 6 تا 8 درصد میباشد و برای پروتئین ها این انرژی مصرفی حدود 25 تا 30 درصد صرف سوخت وساز خودش میشود حالا بهتر متوجه میشیم که یک کیک خامه ای که بخوریم 2 تا 3 درصدش صرف سوختوساز خودش میشه و بقیه اش تو بدن ذخیره میشه درصورتیکه یک تخم مرغ آب پز که بخوریمکه یک منبع پروتئینی هستش حدود 30 درصدش صرف سوخت و ساز خودش میشه و بقیه اش توبدن ذخیره میشه پس خوردن کدوم یکی به نفع بدن ماست؟با این حساب خودتون قضاوت کنید. پس با همین اطلاعاتی که در سی دی های اضافه وزن پیدا می کنیم می تونیم یک رزیمغذائی متعادل و مفید برای خودمان تهیه کنیم که هم نیازهای بدنمان مرتفع شود و همدچار وزن اضافه نشویم.

همسفررویا:یك رژیم غذائی خوب رژیمی است كه كالریهاش تنظیم باشه و سالاد حداقل 20 دقیقه قبل از غذا بخوریم و این باعث میشه که معدهی ما را پر نگه داره ولی این سالاد را ما میتونیم با کالری های مختلف استفاده کنیم

دستور جلیه هفتهآینده : سی دی حرکت و وادی پنجم و مقاله 5 از کتاب 14 مقاله

نویسنده : همسفراعظم ح

گزارش عملکرد لژیون بیستم مورخ 22/7/98

عملکرد لژیون۹۸/۷/۱۵

ادامه گزارش عملكرد لژیون بیستم 98/7/8

یک ,ولی ,وزن ,خانم ,هم ,توی ,خانم زهره ,سی دی ,برای هضم ,اضافه وزن ,خانم فهیمه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تولیدی لباس زنانه بیگ سایز retihanfa تابستونی ماهان موزیک , آهنگ های خاص لاله های واژگون چاسخار-اشعار موسی عباسی *frozen* تفسیر موضوعی قرآن کریم handroom soimahendo ostandard