محل تبلیغات شما

به نام قدرت مطلق الله

امروزدوشنبه مورخ 25/6/1398لژیون بیستم با استادی خانم فهیمه و دبیری خانم اعظم با دستورجلسه برداشت از سیدی اضافه وزن 1 و وادی چهارم باحضورهمسفران گرامی در ساعت 17:30 آغاز به كار نمود.

برداشتاز سی دی اضافه وزن 1

حالاضافه وزن در چه مواردی پیش می آید؟ هر گاه میزان كالری دریافتی جسم بیش از كالریمورد نیازش باشد اضافه وزن پیش می آید

بعلتعدم شناخت صحیح از جسم خودمان و بعلت تفكر سطحی كه داریم همه چیز در ظاهربخصوص درصورت و كمرو شكم و باسن می بینیم وبه همین علت متاسفانه خیلی ها دست به اعمایبائی در صورت اقدام می كنند از جمله عمل زیبائی بینی گذاشتن پروتز در گونه تزریقژل در نواحی مختلف و و همچنین در مواردیكه بعضا اضافه وزن دارند اقدام بهبرداشتن چربیهای شكم و یا برداشتن قسمتی از روده یا كوچك كردن معده می كنند كه ازنظر آقای مهندس با انجام این كارها فاجعه به بار می آید و این افراد همیشه درآرزوی خوردن یك وعده غذای مناسب می باشند. به راستی چرا افراد گاها دست به چنینكارهائی می زنند؟ بعلت عدم شناخت از جسم انسان و اینكه این جسم برای ادامه بقا چه مقدار به سوخت نیاز دارد و اصلا این جسمما سوخت و سازش ( متابولیسم ) در چه حدی می باشد. در واقع هر مسئله ای كه حل میشود اول باید صورت مسئله آن حل شود.

حال اضافه وزن در چه مواردی پیش می آید؟ هر گاهمیزان كالری دریافتی جسم بیش از كالری مورد نیازش باشد اضافه وزن پیش می آید.كالری واحد اندازه گیری میزان خوراكی ها و نوشیدنی های دریافتی می باشد كه عبارتاست از میزان انرژی كه بایستی مصرف شود تا یك گرم آب به اندازه یك درجه سانتیگرادگرم شود.و باید بدانیم چون نقطه تحمل انسان در مقابل اضافه وزن به آرامی بالا میرود اضافه وزن آرام آرام اتفاق می افتد و یكدفعه نگاه میكنی و می بینی چند كیلواضافه داری. حال طبق رفرنسهای اعلام شده در انگلستان میزان كالری دریافتی برای یكآقا 2500 كالری و برای یك خانم 2000 كالری است بعلت اینكه بدن آقایان از عضلات وماهیچه های بیشتری تشكیل شده است و انرژی بیشتری نیاز دارد. طبق صحبت آقای مهندسقد ما اگر مثلا 170 یا 0 سانتیمتر باشد یك متر آن را كه كم كنیم 70 یا 80سانتیمتری كه باقی می ماند حدود تقریبی وزن ما بدست می آید. پس ما باید بر اساسوزن و قد خود میزان كالری دریافتی خود را تخمین بزنیم و بدانیم چنانچه بیشتر ازاندازه تعیین شده كه كالری دریافت كنیم دچار اضافه وزن خواهیم شد. البته این را همبدانیم كه در یك رژیم غذائی صحیح هیچگاه نبایستی بدن را گرسنه نگه داریم چونمتابولیسم پایه پائین می آید و این خود باعث افزایش وزن می شود در واقع مثل یكحیوانی كه گرسنه نگهش دارند وقتی غذا بهش بدهند غذا را مخفی میكنه سیستم بدن همهمین حالت را د ارد. پس باید سعی كنیم سه وعده غذائی را به موقع و به اندازه مصرفكنیم تا نه گرسنگی به جسم دهیم و نه باعث افزایش وزنمان شویم. پس اولین قدم برایكنترل وزن و آگاهی به متابولیسم بدن وزن كردن خودمان روزانه سه مرتبه( قبل ازصبحانه، قبل ازنهارو قبل ازشام)  با ترازویدیجیتالی و ثبت وزن بطور منظم در یك دفتر می باشد.

وادیچهارم

درمسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن، یعنی سلب مسئولیت از خویشتن

همسفراعظم ز: دراین وادی اشاره به پذیرفتن مسئولیت انسان در زندگی داره كه هر كسی توی زندگیش بایدمسئولیت كار خودش را قبول كنه و مثلا شاگرد در مقابل استاد و همینطور استاد درمقابل شاگرد یك مسئولیتی داره كه بایستی هر دونفر آنها را رعایت كنند. خداوندنعمتهاش را در اختیار ما می گذارد و در مقابل از ما یكسری انتظاراتی دارد. كه بعضیافراد میگویند ما این را قبول نداریم و نمی پذیرند. در واقع در این وادی میگه هرمصیبتی كه برای ما پیش میاد ما خودمون مقصر هستیم. ذره ای كاربد انجام بدیم پاسخگوخواهیم بود و ذره ای كار خوب انجام بدیم بازتاب آنرا می بینیم.یعنی اینكه به خدامسئولیت بدی و از خودت سلب مسئولیت كنی این درست نیست. ممكنه انتظارات افراد با همفرق می كنه

خانمفهیمه: دراین وادی جایگاه و مسئولیت من بنده و خداوند را به وضوح مشخص میكنه در واقع یكمرزی بین مسئولیتهای من و خداوند می كشه. و میگه مسئولیت زندگیت را قبول كن. چراتوی این وادی میگه ما گاها خداوند رابا غول چراغ جادو اشتباهی می گیریم؟ چون مرزمسئولیتهای خودمون را با خداوند قاطی می كنیم و مثلا كارهای اشتباه و بدون هیچتفكری انجام میدیم و انتظار داریم خداوند همه خطاهای مارا راست وریزكنه. ویا اینكهیه دیدگاه دیگه ای هست كه بعضی از ما اصلا به خدا اعتقادی نداریم و معتقد به شانسهستیم كه مثلا این شانس منه و من همش باید تو بدبختی بمونم كه دیدگاه هم كاملااشتباهه ما اطلا چیزی به اسم شانس نداریم و این تفكر خود ماهستش كه جایگاه منومشخص میكنه . پس چی درسته؟ اینكه من روی خودم حساب كنم تلاش كنم درست تفكر كنم وآونوقته كه اگر در مسیر درست حركت كردم خدا و نیروهای مافوقش به كمك من می یاندواینجا هستش كه من می تونم از خداوند انتظار كمك داشته باشم چون طبق دستور خودخداوند من در مسیرش حركت كردم به فرامینش عمل كردم و توی این مسیر نهایت تلاش خودمرا كردم و مطمئن هستم خداوند دست یاریشو از من دریغ نمی كنه چرا كه این وعده خودشبوده . البته خداوند بعداز اینكه انسان را خلق كرد اونرا سر دوراهی خیر و شرقرارمی ده واین خود انسان هستش كه با اختیار خودش یكی از این دوراه را انتخابمیكنه كه اینجا بازم برمیگرده به دانائی خود انسان كه هرچقدر دانائیش بالاتر باشهانتخابهای درست تری داره و میتونه در زندگی آرامش بیشتری داشته باشه.حالا بچه هادعا توی زندگی ما واقعا چه نفشی داره ؟ خیلی ها دست روی دست میگذارند و میگن خدائیكه مارا آفرید خودش هم مشكل ما را حل میكنه بعد هی ختم و نذر بر میدارند درصورتیكهدعا هم برای اجابت شدنش شرایطی داره كه باید آنهارا رعایت كنی اول اینكه از هر كارضد ارزشی دوری كنی و فرامین خدا را رعایت كنی و مسئولیت همه كارهت رو قبوكنی و تویاین مسیر نهایت تلاش خودتوبكنی . حالا ما چطوری میتونیم خدا را بهتربشناسیم ؟ ماهر چقدر خودمون را بیشتر بشناسیم خدا را بهتر می شناسیم برای همین  توی وادی چهارم در موردهسته انسان توضیحاتی میدهكه انسان از دوبخش صور آشكار و صور پنهان تشكیل شده صور آشكار چیزیه كه با چشمدیده می شه همین دست پا گوش و كه همون شهروجودی و كالبد فیزیكی ما هستش ولیصور پنهان همون عقل و حس و نفس وروح و حس های خارج از جسم هستند كه با چشم سر دیدهنمی شوند كه اینجا نفس را تعریف می كنه و در واقع نفس همون اصل هر چیزی را نفس اونچیز میگن كه نفس هر انسان بر اساس خواسته ها و دانائی اون انسان طبقه بندی میشه كهنفس به سه درجه ا- نفس اماره2- نفس لوامه 3- نفس مطمئنه تقسیم میشه كه در جزوهجهان بینی مفصل در موردش صحبت كردیم در مرحله نفس اماره شخص فقط به فكر اینه كهخواسته هاش برآورده بشه حالا از هرراهی براش اصلا مهم نیست و فقط منافع شخصیش مهمهو در مرحله نفس لوامه اگر انسان كار اشتباهی انجام بده پشیمون میشه در واقع هموننفس سرزنش كننده هستش و نفس مطمئنه فرد هیچ كار نامعقولی انجام نمیده چون مراحلتزكیه و پالایش را گذرونده و تمام خواسته هاش براساس همون دانائی بالائی كه دارهخواسته های مثبتی هست.

دركل جمله از" ما حركت از خدا بركت " جمله پیام دهنده وادی چهارم هستش كه اینپیام را میده كه در راه رسیدن به هدفهاتون در مسیر ارزشها و صراط مستقیم حركت كنیدو به خدا توكل داشته باشید و دست از تلاش بر ندارید امیدتون را از دست ندید و انشااله خدا هم كمكتون خواهد كرد. چون وعده خداونده و وعده خدا دروغ نیست.

دركل دوتا قانون مهم هست كه در تمامی مراحل نفس ما نقش مهمی دارند كه 1- قانون پذیرشمسئولیت حیات و 2-  واگذار كردن اختیار بهانسان و در واقع خواست خدا این بوده كه با خلق انسان و فرستادنش روی زمین میخواهدكه انسان با پذیرش این دوقانون خودش را به بالاترین نقطه تكامل كه همان فرمان فكروعقل هستش برسونه كه طبق آموزشهای كنگره همه ما می رسیم به آنجائیكه از آنجا انشعابپیدا كردیم . و بدونیم خداوند همیشه شاهد و ناظر بر اعمال ماست و از رگ گردن به مانزدیكتره.

دستور جلسه لژیون هفته آینده : مقاله 3و 4 ازكتاب 14 مقاله

گزارش عملکرد لژیون بیستم مورخ 22/7/98

عملکرد لژیون۹۸/۷/۱۵

ادامه گزارش عملكرد لژیون بیستم 98/7/8

كه ,وزن ,انسان ,خداوند ,یك ,خدا ,اضافه وزن ,در واقع ,می آید ,و در ,پیش می ,میزان كالری دریافتی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Hugo's receptions شهر رویا موشن کنترل - سیستم های کنترل حرکت - پارس اتوماسیون pilucatac هزینه تبلیغات متنی :D بدانید BDANID neychoowire sulmaurepkest زد ام یو